Мака мачеше со „немирното“ кратко фустанче, па се откажа: Беквалац ги почести фановите

Loading...

Пејачката Наташа Беквалац вчеравечер на својот настап во Врњачка Бања и приреди незаборавна забава на присутната публика.
За оваа прилика како што пишува српски „Телеграф“ пејачката облекла кратко плаво фустанче кое постојано „било немирно“.


Таа за време на настапот неколку пати мака мачеше со фустанчето, па на крајот се опушти толку многу што публиката уживаше во несекојдневна глетка.
Имено на пејачката и се креваше фустанчето неколку пати по што секој пат и се гледаа гаќичките.

loading...