МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА утре свикува состанок на кој ќе се дискутира за новонастанатата ситуација

Loading...

Од наши извори во МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА дознаваме дека утре ќе се состане телото кое раководи и донесува одлуки. Како што ни најавија ќе се расправа и за насилното прогласување на ДВОЈАЗИЧНОСТА вечерва од страна на Талат Џафери, без потпис на Иванов и незаконски.
Тие сметаат дека дивеењето во државата е последица на беззаконие иницирано од Заев, за да се дорастури татковината.
Можно е да се повика на масовни секојдневни протести се до распуштање на корумпираниот парламент со цел да се добие состав кој ќе му служи на народот а не на елитите и на странците. Според наши сознанија ќе се побараат и предвреми избори првенствено поради намерата да се поништи промената на уставното име на МАКЕДОНИЈА.
Повеќе детали се најавени за утре. 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...