Македонија оди повторно со полициски час и седење дома

Loading...

Македонија оди повторно со полициски час и седење дома

Комисијата за заштита од заразни болести даде предлог за воведување на ограничување на движењето за престојниот продолжен викенд. Денеска тој предлог во целост е прифатен од Владата.

Утре во 21:00 часот влегуваме во карантин. Истиот ќе трае се до 05:00 часот во понеделник, движењето во Скопје, Тетово, Куманово со Липково и Штип се забранува.

За среќа на другите градови, се усвои полабаво, малку полабаво воведување на полициски час од 16:00 до 5:00 часот следниот ден.

Македонија денеска имаше над 100 заразени, новоутврдени.

КОРОНАВИРУС: 101 нов случај, 4 починати, 10 оздравени

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...