Македонија се гуши вечерва, насекаде низ државава е измерено огромно загадување

Македонија се гуши вечерва, насекаде низ државава е измерено огромног загадување.
Како што може да се види од бројките загадувањето е по 6 и повеќе пати поголемо од дозволеното. Некој би рекол „на запад ништо ново“…

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.