Македонија се гуши и вечерва

Иако делуваше дека состојбата со воздухот е нешто подобра, претежно поради ветерот и сонцето, а пред тоа и дождот, сепак не е така. Македонија се гуши. Бројките измерени вечерва се катастрофални и се над дозволеното за скоро десет пати. 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.