Македонија се најде во твит на Елон Маск

Македонија се најде во твит на Елон Маск, а нема да ви се верува за што се работи.

Имено тој започна распава за тоа колку е паднат наталитетот во САД. За подолу во низата да го поткрепи тоа со статустистички показатели за држави со најмал наталитет.

Во таква табела се најде нашата држава. Твитот подолу:

Во близина на последното место на планетата сме според оваа статистика на Светската Банка…

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.