МАКЕДОНИЈА СЕ ТРЕСЕ: Силен земјотрес го потресе и главниот град!

Loading...

Пред само неколку секунди речиси силен земјотрес го потресе Скопје, но и целата земја и предизвика вознемиреност кај граѓаните.
Според податоците од ЕМСЦ, епицентарот на земјотресот бил на 12 километри одалеченост од Скопје и е со јачина од 3,4 степени според Рихтеровата скала.

loading...