МАКЕДОНИЈА ТОНЕ: Во Струмица киднапирано девојче, нападнато со нож

„На 03.09.2022 година околу 18,00 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги привеле 17-годишните малолетници С.Р.(18) и С.П.(20) од Струмица (сите три жени), бидејќи било пријавено дека На 02.09.2022 година околу 20,00 часот во стан во Струмица незаконски задржале и физички нападнале малолетник од Струмица со употреба на остар предмет“, се вели во полициското соопштение.

Булиингот и физичкото малтретирање се се почести во нашата средина. Само пред ден два читавме за средношколец од Раде Јовчевски Корчагин кој си го одзеде животот токму поради малтретирање во школото.
МАКЕДОНИЈА ТОНЕ: Во Струмица киднапирано девојче, нападнато со нож

По документирање на случајот ќе следат соодветните поднесоци.

Булиингот и физичкото малтретирање се се почести во нашата средина. Само пред ден два читавме за средношколец од Раде Јовчевски Корчагин кој си го одзеде животот токму поради малтретирање во школото.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.