Македонија убедливо поразена од Шпанија

Loading...

Четвртиот меч за Македонија на Мундијалот донесе втор пораз во низа, овојпат од европскиот првак Шпанија 21-32, полувреме 12-13.
Овој неуспех значи дека утрешната средба против Исланд ќе решава за нашиот конечен пласман на светскиот собир.


Жарко Пешевски со 6 погодоци беше најефикасен во нашата селекција, додека капитенот Кире Лазаров за едно полувреме имаше 5 погодоци

loading...