МАКЕДОНИЈА ЈА ШОКИРАШЕ ИТАЛИЈА: Европскиот шампион елиминиран на домашен терен

Македонија ја елиминираше Италија во рамките на Квалификациите за СП во Катар.
Македонија со голот на Трајковски во 92 та минута, ја исфрли Италија во трката за настап на Светското првенсто.

Италијанските фудбалери постојано притискаа, обидувајќи се да стигнат до посакуваниот погодок, но нашите момци одлично се поставија во шестнаесетникот и не дозволија изненадувања.
Следна пречка на Македонија ќе и биде селекцијата на Португалија, која со 3-1 славеше над Турција.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.