Македонската ЕСпорт Федерација најавува натпревари

Време е за официјални еспорт натпревари!
Пријавете се на CS:GO, LoL и PES 2020 турнирите во организација на официјалната Македонска Еспорт Федерација!
Отворени квалификации за СИТЕ заинтересирани тимови, без исклучок. Квалификациските турнири почнуваат на 4. мај, а најдобрите ќе добијат уникатно европско искуство и награди!
Во наредните денови следат дополнителни информаци, а за сега ги очекуваме вашите пријави на нашите три квалификациски турнири во CSGO, LoL и PES 2020. GLHF!!!
Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.