Македонски диџеи настапуваат пред лондонската „ацид џез“ сцена „The Brand New Heavies“

Диџеи  DJ Goce DJ Chvare vinyl set, ќе настапи на 22 октомври во Младински културен центар за својата публика. Мини-концерт наречен Skopje Vinyl Convention Special – овие двајца одлични момци ќе одржат пред концертот на групата „The Brand New Heavies“.

Македонски диџеи настапуваат пред лондонската „ацид џез“ сцена „The Brand New Heavies“

Пионерите на лондонската Acid jazz-сцена The Brand New Heavies својата голема љубов кон фанк-грувот од 70-тите успеаја да го трансформираат во софистициран звук, кој оди по патеките на класичниот соул, и тоа во ера во која доминира хип-хопот.

Билети за концертот што го организира Musicology Session продукцијата можете да купите онлајн на овој линк https://bileti.mkc.mk/index.php?id=1116 или на каса на МКЦ.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.