Македонски репрезентативец е позитивен на коронавирус, се огласи за својата состојба

Loading...

Столе Димитриевски објави дека има позитиве тест на корона вирус, но веднаш ги информираше своите фанови дека се чувствува добро и дека наскоро очекува кам-бек на фудбалските терени.
-Во одлична кондиција сум и ги почитувам протоколите во домашен карантин. Ви благодарам на сите за поддршката и се гледаме наскоро на терен, објави голманот на Рајо Валјекано и македонски репрезентативец.
Во следните неколку денови што ќе ги миен во самоизолација, Димитриевски повторно ќе биде тестиран.

loading...