Македонско девојче ечеше во Подгорица (видео)

Loading...

Македонско девојче ечеше во Подгорица (видео)

Состојбата предизвика од Корона вирусот е причина за воведување полициски час и во Црна Гора. Но, дел од граѓаните на Подгорица денес испратија убав поздрав до своите пријатели во Македонија.

На видеото се слуша како цел кварт ја пее „Македонско девојче“, а според описот тоа траело 15 минути. Прекрасен гест, благодариме Подгорица.

Послушајте, браћо Македонци‼️"Дали има н' овој бели свет поубаво девојче од Македонче?" певао је пре 15 минута читав кварт у Подгорици – Црна Гора за време полицијског часа!❤️❤️❤️ Захваљујемо господину #ВладимирВуковић који нам је послао овај снимак‼️

Публикувахте от Василка Китановиќ в Неделя, 19 април 2020 г.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...