МАКТЕЛ: Го пратија во ОБСЕ да збори за корупција човекот што официјално е обвинет за криминал од 4.7 мил евра

Легитимно е да се запрашаме дали е етички вака да се претставува Македонија? Или племенските, пардон партиските поглавици ќе си прават што сакаат? Затоа што им се може??

Господе мили Боже: ВМРО-ДПМНЕ го пратија во ОБСЕ да збори за корупција човекот официјално обвинет за криминал од 4.7 милиони евра за набавката на кинески автобуси, напиша Политико на неговиот портал Мактел.

Игор Јанушев

-Денес имав обраќање на меѓународната конференција за борба со корупцијата каде што пред колегите од OSCE Parliamentary Assembly, меѓу другото, истакнав дека гледајќи ги донесените закони произлегува дека Македонскиот парламент ја остварува својата улога во спречувањето и борбата против корупцијата.

читајте пулс24

САШЕ ПОЛИТИКО: Го пратија во ОБСЕ да збори за корупција човекот што официјално е обвинет за криминал од 4.7 мил евра
Една од изјавите на Јанушев
Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.