Малолетна девојка од Скопје силувана од нејзиното момче

Loading...

Малолетничка е силувана од страна на нејзиното момче кое исто така бил малолетник, а случајот во полициската станица во Чаир го пријавил дедото на девојчето.
„На 09.10.2019 во 00.42 часот во Полициската станица Чаир, жител на Скопје пријавил дека врз неговата малолетна внука била извршена обљуба од страна на нејзиното момче, исто така малолетник“ се вели во извештај од МВР.
Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

loading...