Малолетник од Истибања се удави во реката Брегалница

Loading...

Момче на 14-годишна возраст од селото Истибања кое се наоѓа во близина на Виница се удавило попладнево во водите на реката Брегалница. Трагичниот настан се случил во атарот на селото Калиманци, каде што момчето отишло на риболов и според искази на роднини влегло во водата.

Полицијата потврди за трагичниот настан, но не соопшти детали. Потрагата по телото на момчето сеуште е во тек.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...