Мама Анабела ја отпеа песната на Луна, а сите коментираат само едно

Loading...

Новопечената пејачка Луна Ѓогани неодамна го објави својот прв сингл, насловен „Девети круг“.
Иако не успеа да го добие првото место на Jутјуб трендинг листата, поради повеќенеделната доминација на соработката со Сенида, Џала Брат и Буба Корели, таа несомнено има песна која се слуша во целиот регион.
откако бесната беше промовирана се шпекулира дали Луна всушност ја пее или дали некој друг го сторил тоа, а се смоменуваше и Антониа Гиговска која ги бее придружните вокали.

 

View this post on Instagram

 

Moja majka ❤️ #devetikrug #lunadjo @anabelci

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani) on


Нејзината мајка, Анабела Атијас со години плива во музичките водите, а Луна на Инстаграм сподели како звучи „Девети круг“ во нејзина изведба.
Во коментарите подолу, следбениците на Луна главно рекоа дека навистина им се допаѓа начинот на кој Анабела ја пее песната и дека можеби таа требало да ја сними, а сами процените на која подобро и „лежи“.

loading...