Манасков не е во состав, Миркуловски само на клупа и во записник

Македонската ракометна репрезентација денеска во Албервил го игра третото осминафинале по ред на Светските првенства.
 Но, за разлика од претходните дуели во Мец Македонија ќе настапи без повредените Дејан Манасков (скинат мусклул) и Филип Миркуловски (повреда на мускул).
Манасков не е ниту во составот и на негово место е Ристо Арнаудовски, додека Миркуловски ќе биде на клупата и во записникот но нема да игра бидејќи и за време на загревањето седеше на клупата.Но, за разлика од претходните дуели во Мец Македонија ќе настапи без повредените Дејан Манасков (скинат мусклул) и Филип Миркуловски (повреда на му

Пронајдете не на следниве мрежи: