Манчевски го провоцира Диме Спасов

Директорот на БЈБ, Лазе Велковски на вчерашната седница е сменет од функцијата, а на негово место, привремено ќе бидее назначен Бесир Деари, додека не се најде соодветно решение. Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски по овој повод испрати провокација кон Диме Спасов, кој во октомври, 2016 година направи сообраќајка и побегна, во мошне контроверзен и досега неразјаснет случај на бркотница.
„Директорот на БЈБ е сменет. Оние кои одеа и на спиење дома (а и се бркаа по улици) со службени коли, бараат уште одговорност. Long live Диме Спасов!“, истакна Манчевски на својот Твитер профил.
Кога веќе се потсетуваме на случајот со Диме Спасов треба да се нагласи дека подоцна се појави снимка каде се гледа дека врз него е употребена бруталност и потегнато оружје од страна на службени лица врз министер во Владата на РМ. До ден денешен не е познато некој да бил одоговорен и случајот да е разрешен.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.