Манчевски: Литијата во Струга, Ифтарските вечери предизвикаа нов бран на зарази

Loading...

Манчевски: Литијата во Струга, Ифтарските вечери предизвикаа нов бран на зарази

Тој во гостување на ТВ рече дека најголемиот број на новозаразени доаѓаат од литијата во Струга и ифтарските вечери. Дали ова беше обид да се обвини Ќулев за некомпетентност?

Да ги почитуваме другите мерки, како и препораките со држење дистанца, носење маски и слично, побара потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски во истото гостување. Според него личната одговорност и почитувањето на пропишаните мерки може да доведе до поголема сигурност и поскоро олабавување на истите.

Следново од него изјавено индицира вина на Ќулев: – Знаеме дека новозаразените луѓе доаѓаат од литијата во Струга, ифтарските вечери, прославата на полицијата, а немаме инфо дека е преземено било што, дали внатрешната контрола постапува, немаме изречени санкции, рече Манчевски.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...