Марина Туцаковиќ му кажа дека никогаш нема да биде ѕвезда. Тој си ги спакува куферите и еве од што живее во Америка

Никола Пауновиќ беше дел од првото и единственото музичко реално шоу на нашите простори, каде остана запаметен како момче кому Марина Туцаковиќ му кажа дека никогаш нема да биде ѕвезда. Никола беше наклонет на рок музиката и тоа му беше сон – да стане рок ѕвезда. Освен глас, имаше и стас, па беше еден од омилените на девојките.
Но за жал, како и повеќето учесници од „Операција триумф“ шоу во кое учествуваше и нашиот Александар Белов, не го послужи среќата да изгради голема кариера. Излезе онака како што предвиде Марина. Денес Никола живее во Америка и таму се бави со угостителство.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.