МАРИНА ТУЦАКОВИЌ ПРИКЛУЧЕНА НА РЕСПИРАТОР: Нејзината здравствена состојба се влошува!

Loading...

На Марина Туцаковиќ, која со години се бори со рак, вчера и се слоши, за што се дозна кога нејзиниот син Милан Лаша Радуловиќ побара помош преку социјалните мрежи.
По тешко задушување, Марина била хоспитализирана во приватна белградска клиника, каде била поврзана со кислород, а наскоро пристигнале и резултатите од нејзиниот тест за коронавирус, што покажале дека е позитивна.
Сепак, нејзината здравствена состојба, за жал, дополнително се влоши – бидејќи е позитивена на Ковид-19, Марина е префрлена од приватна клиника во КБЦ Драгиша Мишовиќ, која е во ковид -системот, и таму, како што пренесува „Пинк.рс“, таа е поврзана со респиратор.
За потсетување, битката на Марина со ракот на дојката трае долго време, а нејзиниот син Милан Лаша Радуловиќ во дописот на Твитер откри дека ракот метастазирал во црниот дроб, белите дробови, мозокот и коските.

loading...
Loading...