Марија Шерифовиќ проговори за разводот на нејзините родители: „Тато беше мега цар, но многу лош за семејството“

Марија Шерифовиќ јавно проговори за разводот на нејзините родители
Една од најдобрите регионални пејачки, како гостин во една емисија, зборуваше за нејзиното растење, бракот на нејзините родители, но и разводот.
– Не бев палаво и проблематично дете. Единствено што бев во вода додека не посинев во лето и во снег во зима – рече пејачката.
Воспитувањето на родителите е одговорно за денешниот успех
Таа се смета себеси за сериозен цар, но дека воспитувањето на нејзините родители влијаело да стане она што е денес.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Serifovic (@serifovic)


– Ги собрав најдобрите карактеристики од Рајко и Верица. Некоја харизма, дарежливост и фер однос кон луѓето во животот, тоа од Рајко, што не значи дека тоа не е и Верица, туку од неа сигурно пеењето што денес е мој повик – рече Марија во емисијата од „Профил“ а пред неколку години откри што довело до развод:
– Татко ми беше мега цар, но лош за семејството, но Боже мој, секој го носи својот крст. Имаше луѓе кои ја коментираа мојата потреба да зборувам за моето детство: „Ајде, кој само неа да и се случило тоа“. Се разбира, има многу полоши работи, но причината зошто јавно зборував е за децата кои се млади и кои стануваат луѓе за да видат дека можат да излезат од тоа како победници, а не како исфрустрирани луѓе и „деца на разведени родители“. Моите родители не можеа да смислат ништо попаметно отколку да се разведат – објасни Марија.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.