Марија Шерифовиќ: „Тоше Проески е единствениот изведувач со кој сакав да снимам дует“

Еден од најдобрите вокали во Србија, Марија Шерифовиќ зад себе има многубројни хитови, но нема многу дуети. Во интервју за 24сата.хр таа откри со кој изведувач би сакала да сними дует.
„Не размислував, но постојат некои проговори. Постои само еден пејач со кој имав желба да снимим дует, но во оваа епизода, во овој живот не успеавме. Тоа беше Тоше Проески. Тоа беше моја искрена желба“ вели Марија.


Таа исто така откри дека најверојатно ќе сними некој дует во иднина, но не сакаше да открива детали.
„Ние сме многу различни, но сепак постои една тенка линија која не спојува. Јелена е интелигентна личност, но никогаш не би рекла дека ќе се разбереме толку добро“ вели Шерифовиќ.
Шерифовиќ откри што најмногу и се допаѓа кај Јелена Карлеуша.
Целото интервју може да го погледнете во продолжение.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.