Марија Шерифовиќ ја понижи Карлеуша поради Евровизија: „Јас сум победничка, а ти никогаш нема да бидеш“

Синоќа Саша Поповиќ и честиташе на Јелена Карлеуша за неодамна одржаниот концерт за фановите на Интернет.
Таа тогаш рече дека со тој концерт ја направила „Евровизија“ во Србија, а потоа потсети дека е забранета за РТС.
Патем, малку подоцна, Марија Шерифовиќ, кога сакаше да каже нешто таа, викна:
– Победникот на „Евровизија“ ви зборува!
Карлеуша реагираше бурно на нејзините зборови. Јелена негодуваше за тоа што сепак се фали за успехот што го имаше „пред 100 години“.
Тогаш, Шерифовиќ рече дека „евровизијата“ на Јелена и е болна точка.
– Да речеме уште еднаш дека си победник на „Евровизија“ – и рече Јелена на Марија, а на тоа таа и возврати:
– Јас победив, но ти нема да бидеш никогаш!

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.