Маскар во Мексико: Во ноќен клуб убиени 14, а ранети седуммина

Loading...

Засега не се знаат причините за синоќешниот масакр во ноќен клуб во мексиканскиот крад Саламаника, пренесуваат агенциите.
Вооружени мажи дошле со автомобили пред клубот и стрелале во посетителите. Сите во рацете држеле автоматски пушки, а по фаталната стрелба, во која биле убиени 14, а седумтемина ранети се однесени во болница, веднаш избегале.


Набрзо дошла полицијата, а потрагата по напаѓачите е во тек.

loading...