Масовна тепачка во Кучевиште, двајца пренесени во болница

Масовна тепачка во Кучевиште, двајца пренесени во болница

МВР информираше за масовна тепачка.

На 10.04.2020 околу 18.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„7“ во с.Кучевиште, скопско, по претходна расправија поради меѓусебна нетрпеливост, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу М.Г.(29), С.Г(51) и М.Г.(63), од една страна, и М.Г.(74), С.Г.(47), В.Г.(42) и С.Г.(49), од друга страна, сите од с.Кучевиште, при што со тешки телесни повреди се здобиле М.Г.(74) и М.Г.(63). Повредените биле пренесени во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПРОЧИТАЈТЕ УШТЕ И:

Официјално: намалени платите на функционерите

Нови 49 заразени и двајца починати од КОРОНАВИРУСОТ

Мистеријата на починатата велешанка

Радио станици на Пулс24

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.