Масовна тепачка во Прилеп (ВИДЕО)

„Вчера масовна тепачка и во Прилеп, полиција нема“, стои во описот на видеото.

Во видео кое што се појави на твитер може да се види големо безредие. Учествуваат најмалку 30 луѓе. Епилог за што се работи, од страна на МВР сеуште нема.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.