Мачка крстена по Буфон, погледнете зошто

Loading...

Мачка крстена по Буфон, погледнете зошто

Деновите во карантин поради пандемијата на коронавирусот може да бидат многу досадни па луѓето смислуваат различни начини да го скратат времето. И покрај тешката ситуација во Италија луѓето гелдаат да не паднат душевно. Така еден навивач на Јувентус објавил видео од своето домашно милениче.
– Ова е мојата мачка, нејзиното име е Џиџи, а сега ќе видите зошто – рекол сопственикот на мачката во воведот на видеото кое го објавил на Твитер.
Мачката го добила името по славниот голман на Јувентус Буфон, а видеото најдобро покажува зошто.

loading...