Мајка споделува трик со кој го спасила кадифениот тросед откако нејзиното дете го „украсило“ со траен маркер

Една мајка била во шок кога го видела кадифениот тросед уништен од не толку уметничкото творештво што го направило нејзиното тригодишно дете со траен маркер.
Детето го украсило троседот столот со црни, зелени и црвени маркери и тоа не е малку. Во паника, мајката успеала да најде совети на Фејсбук група дека со лак за коса може да се направат чуда! Таа го испрскала троседот со лак за коса, а потоа го избришала со влажни марамчиња.


Споделувајќи пред и после фотографии, таа напиша дека лакот за коса е како магија!
Мајка споделува трик со кој го спасила кадифениот тросед откако нејзиното дете го „украсило“ со траен маркер
Мајка споделува трик со кој го спасила кадифениот тросед откако нејзиното дете го „украсило“ со траен маркер

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.