Мајкл Џордан тајно се оженил со својата 15 години помлада девојка

Loading...

Легендарниот кошаркар 50 годишниот Мајкл Џордан се оженил со својата 35 годишна девојка Вето Прието во црквата Палм Бич на Флорида. На венчавката присуствувале околу 500 гости, а Мајкл најголемата подршка ја имал од својата мајка, синовите, семејството и пријателите.  Папараците не успеале да ги уловат младоженците, но сепак на церемонијата присуствувале многу познати личности.
Се најдобро им посакаа и играчите на НБА. По завршувањето на церемонијата гостите славењето го продолжиле во вилата на Мајкл ,каде имало свечена вечера. За ништо да не излезе во јавноста се погрижил самиот Мајкл. Всушност работниците морале да потпишат договор со кој се обрврзани да не зборуваат ништо за тоа што се случува.
„Мојата приватност моментално ми е најважна“, рече Мајкл месец дена пред венчавката.
Џордан веќе беше во брак, кога во 1989 година се ожени со Хуанита Ваноу, а парот се разведе после 18 години брак во 2006 година. Познатиот кошаркар повторно ја пронајде својата љубовна среќа во друштво на помлада сопруга.  
Легендарниот кошаркар 50 годишниот Мајкл Џордан се оженил со својата 35 годишна девојка Вето Прието во црквата Палм Би

loading...