Ма идете у пичку материну – Стевчо ги отера новинарите

Стевчо Јакимовски после претресот на неговите станбени објекти вчера, ноќеска бил задржан во полициска станица. Денеска беше изведен пред истражен судија. Доби кривична пријава и како што дознаваме одземен му е пасошот како мерка на претпазливост. 
Тој и неговата партија се пожалија дека ова е политичка хајка поврзана со ставот дека ќе го бојкотираат референдумот. Денеска при неговото спроведување во суд, новинари се обидоа да му постават прашања, но тој по се изгледа инзервиран од состојбата ги отера во пм…

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.