Ма идете у пичку материну – Стевчо ги отера новинарите

Loading...

Стевчо Јакимовски после претресот на неговите станбени објекти вчера, ноќеска бил задржан во полициска станица. Денеска беше изведен пред истражен судија. Доби кривична пријава и како што дознаваме одземен му е пасошот како мерка на претпазливост. 
Тој и неговата партија се пожалија дека ова е политичка хајка поврзана со ставот дека ќе го бојкотираат референдумот. Денеска при неговото спроведување во суд, новинари се обидоа да му постават прашања, но тој по се изгледа инзервиран од состојбата ги отера во пм…

Следете не на Фејсбук. Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!! За 5Г контроверзата ПРОЧИТАЈТЕТУКА.
loading...