МВР во акција за санкционирање на диви тркачи, веќе се приведени неколку лица

Loading...

МВР попладнево и вечерва спроведува акција за санкционирање на диви тркачи кои организирале договорени трки на скопската обиколница.
Од МВР велат дека веќе се одземени повеќе мотори, а неколку лица се приведени. Акцијата е во тек. Повеќе детали од МВР најавуваат за утре

loading...