МВР извести за голема тепачка во Ѓорче

Loading...

На 19.06.2021 во 19.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Ѓорче Петров, по претходна расправија, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.Љ.(27), Б.Љ.(29) и Л.С.(19), од една страна, и К.Н.(45) и З.Н.(51), од друга страна, сите од Скопје, при што биле употребени и тврди предмети. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...