МВР СО ДЕТАЛИ: Во тунелот на автопатот Велес-Скопје се судрија автомобил и товарно возило

Loading...

Денеска околу 13 часот се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило и товарно возило во тунелот на автопатот Велес-Скопје. Првично нема повредени лица, а причинета е само материјална штета.
Околу 14 часот сообраќајот е нормализиран.
Во моментов се прави увид на местото, по што ќе следуваат повеќе информации во текот на денешниот т.е утрешниот ден.

loading...