МВР СО ДЕТАЛИ: Во тунелот на автопатот Велес-Скопје се судрија автомобил и товарно возило

Денеска околу 13 часот се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило и товарно возило во тунелот на автопатот Велес-Скопје. Првично нема повредени лица, а причинета е само материјална штета.
Околу 14 часот сообраќајот е нормализиран.
Во моментов се прави увид на местото, по што ќе следуваат повеќе информации во текот на денешниот т.е утрешниот ден.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.