Мекици за малата Кира- Катерина сподели како изгледа прославата

Loading...

Македонската манекенка Катарина Ивановска се породи, а веста прва на социјалните мрежи ја објави пејачката Тамара Тодевска.
Вечерва најблиските се собраа на мекици, да го прослават раѓањето на второто бебе, а Катерина сподели кратки видеа на Инстаграм од прославата.


За микрофонот се фати и Тамара, која е блиска пријателка, судејќи по тоа дека Катерина и Тамара често објавуваат заеднички фотографии.


Ќерката на Катарина и нејзиниот свршеник Цобе ќе се вика Кира, а честитки пристигнуваат од сите страни.


Тие се веќе родители на двегодишниот Вања.
Еве каква е атмосферата.

loading...