МЕКИЦИ СО ЈОГУРТ: Спремни за само 15 минути, а помеки и подобри немате пробано

Loading...

Викенд појадок што ќе го израдува целото семејство. Тиганици, крофни или мекици се колачи направени од тесто кои се прават на лесен и едноставен начин. На овој начин, Русите прават крофни и тие секогаш излегуваат неверојатно вкусни поради големата количина јогурт. Ако сакате да ги израдувате вашите најблиски, тогаш не заборавајте да го подготвите ова тесто.
Можете да го сервирате со крем или кисело млеко. Исто така, донесете сирење, шунка и домат на масата ако имате. Ова ќе го комплетира веќе совршениот вкус на мекици.
Состојки:
4 јајца
500 гр јогурт
500 гр брашно
1 кеса прашок за пециво

loading...
Loading...