Меколи Калкин по долго време доби голема филмска улога – еве каде ќе го гледаме…

Меколи Калкин, најпознат по улогата на Кевин од популарниот филм „Сам дома“, ќе добие прва посериозна улога после долго времеуло.
Во 10-та сезона на „Американска хорор приказна“, Калкин ќе ѝ се придружи на досегашната актерска екипа, открил продуцентот Рајан Марфи.
Освен главните улоги во филмовите „Сам Дома“ 1 и 2, Калкин досега немаше некоја посериозна улога позади себе.

 

View this post on Instagram

 

I just farted.

A post shared by Macaulay ‘Instagram’ Culkin (@culkamania) on


Раната актерска кариера на овој актер не му донесе голема слава и пари, а поради тоа тој имаше сериозни проблеми со наркотици.
Тoј стана долгогодишен зависник од хероин на кој трошеше илјадници долари. Очигледно дека Калкин во последните неколку години одлучил да се врати на вистинскиот пат и да го остави црното минато позади себе.

Тој моментално е во врска со актерката Брена Сонг која ни е позната од сетот на снимањето на филмот „Предизвикан“.
Во „Американска хорор приказна“ епизодна улога како гости имаат и Лејди Гага, Адам Левин и Наоми Кемпбел.
Десеттата сезона од популарната серија се очекува да започне со прикажување оваа есен.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.