Меланија Трамп итно однесена на операција

Loading...

Првата дама на САД, Меланија Трамп се наоѓа во болница, каде и била направена итна операција на бубрезите, соопшти „АФП“.
-Првата дама имаше успешна операција, изјави директорот за комуникации во Белата куќа, Стефани Гришам.
Меланија ќе остане во болница до крајот на оваа недела.

loading...