Мери Јордановски: Избегаа комитите!

Во свој статус на Фејсбук Мери ги прозва „комитите“…

Едно не можам да разберам. Зошто оние што се против ја напуштаат салата?

Има можност да се гласа ЗА/ПРОТИВ!

Мери Јордановски: Избегаа комитите!

Не сакаат нивните имиња да бидат забележани дека биле против францускиот предлог?

Исто како со Преспанскиот договор, повикуваа на бојкот! Чуму? Зошто да не се знае колку луѓе се против?

Исто и со пописот („не отворам врата“) и со многу многу други клучни прашања. Чуму бегањево? Демек ако побегнеш или бојкотираш, поголем херој си?

НЕ! Тоа децата го прават, бегаат во соба ако нешто не им е по кеиф.

Или пак оние кои во иднина би можеле да го искористат тоа во свои цели.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.