Меркел нема КОРОНА, негативна повеќе пати на тестовите

Loading...

Меркел нема КОРОНА, негативна повеќе пати на тестовите

Ангела Меркел може да здивне откако и третиот едноподруго тест покажа негативен резултат на коронавирус. По примерот на Борис Џонсон и таа ќе работи од изолација, се чини за да се заштити да не биде заразена, а не за да не шири вируси. Но добро, тоа е стратегија на сериозните држави…

Таа е во карантин од 22 март, откако беше информирана дека на 20 март контактирала со лекар кој бил позитивен на коронавирус.

Да потсетиме: Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, е позитивен на коронавирусот.

ИТНО: Премиерот на Британија Борис Џонсон е позитивен на корона вирусот (видео)

Борис Џонсон на мета на критики за непримена на мерки за заштита од КОРОНА ВИРУСОТ

Денеска актуелно и издвоено по избор на уредникот:

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!! клик на сликата 

СЛУШАЈТЕ СИ МУЗИКА ДОДЕКА ЧИТАТЕ ВЕСТИ: 

Радио станици на Пулс24

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...