Меси е поефикасен од 15 екипи во Примера

Најдобриот играч на светот Лионел Меси, во тековната сезона има неверојатна статистика, на 24 натпревари во Примера тој 37 пати ги тресел противничките мрежи.Според оваа статистика, Меси сам има постигнато повеќе голови од 15 екипи кои се натпреваруваат во Примера!Повеќе голови од Аргентинецот имаат постигнато само Реал Мадрид (60), Малага (37), Атлетико Мадрид (47), Реал Сосиедад (38) и остатокот од неговиот тим Барселона (43).Меси има идентичен голгетерски учинок како тројцата напаѓачи на Реал – Кристијано Роналдо (23), Карим Бензема (8) и Гонзало Игуаин (6).
МакфаксНајдобриот играч на светот Лионел Меси, во тековната сезона има неверојатна статистика, на 24 натпревари во Прим

Пронајдете не на следниве мрежи: