Металург отпатува за Белорусија

Ракометарите на Металург, отпатуваа за Минск, каде в четврток, против домаќинот Динамо, ќе го одиграат првиот осмина финален натпревар во Лигата на шампиони.

Екипата, по пристигнувањето во белоруската престолнина, во попладневните часови ќе го одржи единствениот тренинг во пресрет на натпреварот. Тренерот Лино Червар за овој меч може да смета на сите играчи, со исклучок на Дејан Манасков, кој поради повредата со која се здоби на мечот со Силкеборг, веќе ја заврши сезоната. Динамо Минск и Металург, првиот осмина финален меч во Лигата на шампиони ќе го одиграа в четврток со почеток во 17 часот, реваншот во Скопје е закажан за 23.март.
Макфакс
Ракометарите на Металург, отпатуваа за Минск, каде в четврток, против домаќинот Динамо, ќе го

Пронајдете не на следниве мрежи: