Металург против Вардар Про во СЕХА полуфиналето

Во пресрет на последното коло во регионалната СЕХА ракометна лига, познати се двојките за полуфиналето на завршниот турнир.Според пласманот на табелата, македонските претставници Металург и Вардар Про ќе се сретнат во полуфиналето, додека втората полуфинална двојка ја формираа белорускиот Мешков Брест и хрватскиот шампион КО Загреб.Завршниот турнир во СЕХА конкуренцијата ќе се одржува во Скопје од 12. до 14. април.
МакфаксВо пресрет на последното коло во регионалната СЕХА ракометна лига, познати се двојките за полуфиналето на завршн

Пронајдете не на следниве мрежи: