Меѓу снежни топки и снегулки, дали ќе го пронајдете Снешко?

Со оваа загатка ќе го размрдате мозокот и способноста за концентрација, а најмногу моќта за забележување детали.
На илустрацијата полна со снегулки и снежни топчиња, има скриено и еден мал Снешко кој вие треба да го пронајдете.
Колку брзо ќе успеете да го забележите? Погледнете ја добро фотоградијата.
Одговорот ви го даваме во продолжение, но не ѕиркајте пред да се обидете сами да го најдете Снешко.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.