МЗТ против Фени, Работнички гостува во Куманово

Во среда навечер, на програмата ќе бидат натпреварите од петтото коло во кошаркарската Суперлига.МЗТ Скопје Аеродорм против Фени индустри ќе се обиде да ја забележи петтата победа во Суперлигата, додека Куманово првиот триумф ќе го бара против Работнички, во последниот натпревар Лирија ќе му биде домаќин на Кожув.Суперлига, 5.коло:18:30 ч. Лирија-Кожув19:00 ч. Куманово-Работнички19:00 ч. МЗТ-Фени индустриТабела: 1. МЗТ 4/0, 2. Работнички 3/1, 3. Фени индустри 2/2, 4. Кожув 2/2, 5. Лирија 1/3, 6. Куманово 0/4.
МакфаксВо среда навечер, на програмата ќе бидат натпреварите од петтото коло во кошаркарската Суперлига.МЗТ Скопј

Пронајдете не на следниве мрежи: