МЗТ Скопје со сочуство до семејството на Никола: Вечно ќе се сеќаваме на неговиот секогаш ведар лик

17-годишниот Никола Христовски е жртва на вчерашната физичка пресметка во населбата Ново Лисиче.
Ова момче беше дел од младиот тим на МЗТ Скопје.
Од таборот на тимот од Аердром на својата официјална страница изрази сочуство до семејството на Никола, кој како што велат секогаш бил ведар на тренинзите

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.