Милена Стевановиќ од Инфективна: Дневно примаме по 14-15 со КОРОНА, капацитетите се при крај

Loading...

Милена Стевановиќ од Инфективна: Дневно примаме по 14-15 со КОРОНА, капацитетите се при крај.

Ова вечерва на топ тема го изјави диоректорката на Инфективната клиника.

  • Во моментот хоспитализирани се 95 пациенти, што значи близу до максималниот капацитет кој го има клиниката. Дневно се примаат по 14-15 пациенти, па за многу кратко време капацитетите ќе бидат пополнети, затоа и е подготвена монтажната болницата – рече директорката при вечерашното гостување.
* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...