Миленко, Пандов, Панчевски и Наталија Ивчева приведени од кафана во Стајковци. Ги нарушиле КОВИД протоколите

Loading...

Синоќа во 22 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6″ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П. (52), работи и во него има гости, соопшти МВР.

Миленко, Пандов, Панчевски и Наталија Ивчева приведени од кафана во Стајковци. Ги нарушиле КОВИД протоколите…

Прочитајте уште и за:

ЕБР ја блокирала кафаната на „Боемска улица“, се бараат снимките дали навистина Мицковски бил таму

При полициска контрола, поради непочитување на мерки за заштита на здравјето во врска со КОВИД-19, приведени се Миленко Неделковски, Александар Пандов, Владимир Панчевски, Александар Митевски и Наталија Митевска од Инфомакс и сопственикот на угостителскиот објект „Кај Џустра“ во селото Стајковци известија повеќе медиуми денеска.

Што се случило?

Инспекторите синоќа во 1 часот по полноќ се појавиле и ја затекнале кафеаната полна, спротивно на протоколите за заштита од Ковид – 19.

Акцијата била на иницијатива на Државниот пазарен инспекторат. Директорот Стојко Пауновски изјави дека досега имале неколку дојави дека во кафеаната во Стајковци се прават забави, но во моментот кога инспекторите се појавувале на лице место забавите биле завршени.

И Мицковски си има свои „испади“, се сеќавате на затворањето на кафеани во време на КОРОНА?

Мицкоски го упецаа повторно. Овој пат во затворен дел од кафеана на „Боемска улица“

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...